-->
Get Adobe Flash player

بعد از قریب به دو ماه از اجرای نمایش"خدا خوب است" به نویسندگی و کارگردانی مشترک محمدرضا شاه مردی و احمد شریفی فرد در کشور لبنان؛ عوامل و دست اندرکاران ایرانی و لبنانی "هفته فرهنگی اقتصادی قم در نبطیه لبنان" به تماشای نمایش "خدا خوب است" از تولیدات موسسه تئاتر طراوت نشستند.

در پی سفر شهردار نبطیه لبنان و هیئت همراهش به قم و دیگر شهرهای جمهوری اسلامی ایران؛ اجرای ویژه ای از نمایش مذکور برای ایشان و برخی مسئولین استان قم در نظر گرفته شد که مورد استقبال و تحسین حاضرین قرار گرفت.

دکتر عالی پور معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم، دکتر شریعتمدار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، دکتر احمد کهیل شهردار نبطیه لبنان، صالحی مدیر فرهنگی و هنری معاونت هماهنگی امور زائران استانداری قم، موسوی نژادیان مدیر نمایشگاه هفته فرهنگی قم در نبطیه لبنان، پارسانیا معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم و برخی دیگر از مسئولان ایرانی و لبنانی تماشاگر ویژه این نمایش بودند که در پایان با تحسین این اثر متفاوت گروه نمایشی حاضر در لبنان را یکی از موفق ترین بخش های حاضر در هفته فرهنگی قم در نبطیه خواندند و با تحسین این اثر آن را دارای معانی و مفاهیم و زیبایی فراوان دانستند.

به همت اداره کل ورزش و جوانان نیز در پایان با اهدای لوح و هدیه نقدی از دست اندر کاران تولید این اثر تقدیر شد.

پیش تر از این نیز مهندس سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرشورای فرهنگ عمومی استان قم نیز با اهدای لوح و هدیه نقدی از زحمات و موفقیت های این گروه نمایشی تقدیر کرده بود.

نمایش"خداخوب است" به نویسندگی و کارگردانی مشترک محمدرضا شاه مردی و احمد شریفی فرد با بازی محمد صادق مقدسیان، مرتضی مرتضوی راد و محمد کدخدازاده و همکاری رحمان اسلامی(دستیار کارگردان) و مهناز رودساز(طراح لباس) از روزهای 19 تا 26 اردیبهشت در شهرهای نبطیه و صور لبنان به روی صحنه رفت که با استقبال بی نظیر تماشاگران مواجه شد.

 

به گزارش تئاتر قم، این نمایش با حضور هنرمندانی چون مهری آل آقا بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون کشور؛ اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم، سید حسین فدایی حسین پژوهشگر نمایش نامه نویس کارگردان و مترجم برجسته تئاتر کشور، سید احمد بطحایی نویسنده و معاون آموزش آزاد مدرسه اسلامی هنر و دکتر فرید الدین فرید عصر پژوهشگر و قائم مقام مدرسه اسلامی هنر شامگاه پانزدهم تیر ماه به پایان رسید.

اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی در مراسم اختتامیه اجراهای این اثر با تقدیر از حمایت های مدرسه اسلامی هنر تصریح کرد: در این نمایش شاهد کرامت تماشاگران و احترام ویژه به ایشان بودیم، گروه تئاتر طراوت قطعا با سختکوشی و با عشق به مردم به چنین اجرای متفاوت و تحسین برانگیزی دست یافته است.

در پایان این برنامه با اهدای گل از سوی مدرسه اسلامی هنر از زحمات 15 نفر از عوامل و دست اندر کاران تولید این اثر تقدیر و تشکر شد.

در طول مدت اجراهای این اثر ضمن استقبال گسترده مردم هنردوست قم، شخصیت ها و چهره های برجسته ای نظیر علیرضا داود نژاد کارگردان سینما، مهری آل آقا بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، مهدی حجوانی نویسنده، سیدرضا طباطبایی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قم، سید احمد بطحایی معاون آموزش آزاد مدرسه اسلامی هنر، علی پارسانیا معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم، فریدالدین فرید عصر پژوهشگر و قائم مقام مدرسه اسلامی هنر، محمدرضا آزاد از اساتید برجسته تئاتر، هادی معزی از اساتید برجسته گرافیک، بهار بحرینی از هنرمندان برجسته سفالگری کشور، سید محمد صادق سیدی مشاور جوان استاندار قم، همسر، پدر، مادر و فرزندان شهید مدافع حرم شهید سعید سامانلو، همسر شهید دفاع مقدس شهید سید محمد رباط جزی و همسر شهید حمله تروریستی مجلس شهید جواد تیموری  به تماشای این نمایش نشستند.

نمایش «سِرِّ سوت کشدار سر آشپز» به همت مدرسه اسلامی هنر، موسسه تئاتر طراوت، اداره کل ورزش و جوانان و انجمن هنرهای نمایشی استان به کارگردانی محمدرضا شاه مردی تولید و از 1 تا 15 تیر ماه با بازی احمد شریفی فرد، صادق مقدسیان، مرتضی مرتضوی راد، رحمان اسلامی، محمد کدخدازاده، محمدرضا روشنایی و محمد علی کاظمی در مدرسه اسلامی هنر اجرا شد.

 

با کلیک بر روی عکس زیر وارد سامانه خرید اینترنتی اولین کافه تئاتر قم شوید ...

 

نویسنده و کارگردان نمایش «سِرِ سوت کشدار سر آشپز» گفت: این نمایش به همت مدرسه اسلامی هنر، موسسه تئاتر طراوت، اداره کل ورزشو  جوانان و انجمن هنرهای نمایشی قم به شکل کافه تئاتر از روز یکم تیرماه به مدت 15 روز از سوی موسسه تئاتر طراوت از ساعت18:30 در فضاهای متعدد مدرسه اسلامی هنر قم به روی صحنه رفت.

محمدرضا شاه مردی اظهار داشت: این نمایش دارای 6 بخش متنوع است که در مکان های مختلف مدرسه اسلامی هنر اجرا می شود و هر کدام از این اپیزود ها نام جداگانه ای دارد که مخاطب به اختیار سه اپیزود از مجموع شش اپیزود را تا انتها می بیند.

وی ادامه داد: این اپیزودها"خاب عکس"، "لنگه به لنگه"،"excuse me"،"صورت صدا"،"همین حالا" و"فیلم کوتاه" نام دارد.
شاه مردی با بیان این که در این نمایش هنرمندان شاخصی به نقش آفرینی می پردازند گفت: احمد شریفی فرد، محمدصادق مقدسیان، مرتضی مرتضوی راد، رحمان اسلامی، محمد کدخدازاده، محمدرضا روشنایی، محمدعلی کاظمی و حمیدرضا هادی بازیگران این نمایش هستند و احمد شریفی فرد بازیگردانی و طراحی صحنه این اثر را برعهده دارد.
مدیرعامل موسسه تئاتر طراوت افزود: محمد علی کاظمی مدیرتولید، سید مهدی هاشمی طراح گرافیک، محمدرضا شاه مردی طراح لباس، حسین نورالدینی مدیر هماهنگی، سید محمدرضا پیغمبری، امیر محمد رئیس میرزا، مرتضی امینی و هومن پیری نیز به عنوان گروه اجرایی از دیگر عوامل تولید این اثر هستند.

این نمایش تاکنون با استقبال بسیار خوب هنرمندان و مردم مواجه شده و طی روزهای ابتدایی اجرای این اثر دکتر مهدی حجوانی نویسنده و پژوهشگر سرشناس ایرانی، دکتر فریدالدین فرید عصر از پژوهشگران برجسته کشور و قائم مقام مدرسه اسلامی هنر، سید احمد بطحایی نویسنده و معاون آموزش آزاد مدرسه اسلامی هنر و علی پارسانیا معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم و گروه هنری اکوآرت، جمعی از خبرنگاران و عکاسان از جمله مخاطبان این نمایش متفاوت بودند.

نویسنده و کارگردان این نمایش خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای تهیه بلیت و رزرو می توانند از طریق سایت ایران کنسرت و یا تماس تلفنی با 09032789836 اقدام نمایند.

 

محمدرضا شاه مردی نویسنده وکارگردان تاتر از تمرین نمایش «آلاء» در قم خبر داد و گفت: این نمایش جهت حضور در مرحله بازبینی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی و بیستمین جشنواره استانی تئاتر قم انتخاب شده و مراحل تمرین آن در قم آغاز شده است.
وی گفت: نمایش نامه آلاء اثری بسیار سخت و متفاوت است که در آن از ظرفیت هنرمند مهری آل آقا که از جمله بازیگران توانمند سینما، تئاتر و تلویزیون کشور می باشد استفاده شده است.
وی ادامه داد: احمد شریفی فرد، مهناز رودساز و مرضیه فتخانی از دیگر بازیگران این نمایش هستند، همچنین رحمان اسلامی مدیر تولید، زهره کمیجانی دستیار کارگردان و احمد شریفی فرد طراح صحنه از جمله عوامل تولید این اثر هستند.
وی خاطرنشان کرد: سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی و بیستمین جشنواره استانی تئاتر قم شهریورماه امسال به ترتیب در شهرهای بجنورد و قم برگزار خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه تئاتر طراوت نمایش آلاء نوشته و کار محمدرضا شاه مردی در مرحله بازخوانی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی مورد پذیرش واقع شد و گروه مذکور می بایست تا نیمه مرداد نسخه تصویری اثر خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در شهر بجنورد ارسال نمایند. پیش تر از این نیز محمدرضا شاه مردی با نمایش باطل السحر در دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی حاضر بود که در هفت بخش نامزد دریافت جایزه و در بخش های نمایش نامه نویسی سوم، بازیگری سوم مرد و تقدیر بازیگری مرد حائز رتبه شدند. گفتنی ست؛ تمرینات این اثر پس از مراحل پیش تولید و انتخاب بازیگران پس از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

 

منوی کاربری

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز10
mod_vvisit_counterاین هفته146
mod_vvisit_counterاین ماه3605
mod_vvisit_counterکل بازدیدها477427

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
07. فروردين 1398
20. رجب 1440
27. مارس 2019

پیوندها

شبکه خبری برناتئاتر ماتئاتر مقاومت	گروه تئاتر پوشه

پشتیبانی آنلاین

حاضرین در سایت

ما 1 مهمان آنلاین داریم