-->
Get Adobe Flash player

محمدرضا شاه مردی نویسنده و کارگردان تئاتر و مدیر عامل موسسه تئاتر طراوت با حکم حسن عابدی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم به عنوان مدیر روابط عمومی برنامه های هفته جوان استان قم منصوب شد. مجموعه برنامه های هفته جوان که با حضور مهندس تندگویان معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار خواهد شد شامل برگزاری جشنواره استانی حضرت علی اکبر، نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد جوانان، دیدار با مراجع عظام تقلید و ... خواهد بود.

روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) سال هاست به عنوان روز جوان جشن گرفته می شود.

 

بنا به دعوت کانون فرهنگی هنری مساجد شهرستان خمینی شهر از توابع استان اصفهان، کارگاه یک روزه بازیگری ویژه نوجوانان و جوانان هنرجوی فعال در این کانون روز چهاردهم اردیبهشت ماه با حضور محمدرضا شاه مردی و احمد شریفی فرد برگزار خواهد شد.

در این کارگاه یک روزه محمدرضاشاه مردی از ضرورت های شناخت نمایش نامه توسط بازیگران، ارتباط بازیگر با نقش، ارتباط بازیگر با کارگردان و احمد شریفی در خصوص شیوه های بازیگری، خلاقیت، تمرکز و کنش تمرین هایی با ایشان خواهند داشت.

 

نکته باریک است موست چه باید بکنیم؟

دشمن از دوست جدا نیست، کمافی السابق

 

روزها، روزها، روزها

امان از این روزها که دزدند، که غارتگرند، که فریبکارند، که شیادند، که با امید تو را پیش می کشند و با آرزو تو را حیران می کنند و با رویا تو را عجین و با نام ها تو را فریب می دهند...

که باور کنی یک روز زمستان است و یک روز بهار

که باور کنی یک روز دارایی و یک روز ندار

که باور کنی یک روزی می رسد که ...

که باور کنی همه این روزها تلاش می کنی تا روزی که ...

و با نام عید و جشن و غم و تولد و مرگ تو را بازی می دهند تا آرام آرام بی آنکه بفهمی گشادترین کلاه این اطراف را به سرت بگذارند، کلاهی که تنهایی عایدیش موهای سپید و تن چروکیده و دل پیر است...

روزها آنقدر کلک هستند که امروز تو را برای کسی مهم و فردای آن، تو را برای او عادی می کنند

روزها آنقدر شیطانند که گاهی آدم ها را در آزمون های بدی قرار می دهند...

روزها آنقدر شیادند که خوب از خاطر آدم ها پاک می شوند...

من به روزهایی با این همه شکل و ادا هیچ وقت اعتماد نداشته ام...

چه برسد به اینکه به یکی از آنها "نوروز" بگویم... نوروز منم، نوروز مائیم، نوروز لبخندهای بی ادای ما به همدیگر است، روزها و نوروزها بازیچه هایی هستند تلخ، مکاره هایی هستند شیطان، من به دست های گرم فصلی دلخوشم که در من است نه در تصور من، نه در درختی که امروز سبز و فردا خشک، بهار در من است، همیشه سبز، همیشه سرو؛ من به بهار آنقدر ایمان دارم که به خدا؛ خدای ندیدنی، بهار دیدنی خلق نمی کند؛ بهار درون دلهایی ست که روزهای دلشان را روزه، شب های دلشان را احیا و عید دلشان را جشن می گیرند... به قول آن شاعر خوش لحن که می گفت:

نوروز بمانید که ایّام شمایید 
آغاز شمایید و سرانجام شمایید

آن صبح نخستین بهاری که به شادی، 
می آورد از چلچله پیغام، شمایید

آن دشت طراوت زده آن جنگل هشیار 
آن گنبد گردننده ی آرام شمایید

نوروز کهنسال کجا غیر شما بود ؟
اسطوره ی جمشید و جم و جام شمایید

گیرم که سحر رفته و شب دور و دراز است ،
در کوچه ی خاموش زمان، گام شمایید

ایّام به دیدار شمایند مبارک 
نوروز بمانید که ایّام شمایید

پیرایه یغمایی

محمدرضا شاه مردی. مدیرعامل موسسه تئاتر طراوت.28 اسفند 1396

 

 

نمایش"ماجرای ساحل سنگی"؛ اردیبهشت زیبا، خاطره های خوب در محضر استاد

یکی از نخستین اتفاقات موسسه تئاتر طراوت در سال 1396 اجرای عمومی نمایش کودک و نوجوان"ماجرای ساحل سنگی" به نویسندگی دیوید وود و کارگردانی و ترجمه استاد سید حسین فدایی حسین و حضور گرم طراوتی ها به ویژه حسن نوری بود. نمایشی که به همت اعضای موسسه تئاتر طراوت و طی تمرینات گسترده در سال 95 برای اجرای در سال 96 تولید شده بود؛ زنگ آغاز نمایش با حضور رضا بابک؛ منوچهر اکبرلو، عباس جهانگیریان، محمد علی خبری، اصغر نوبخت، احمد سلیمانی و محمدرضا آزاد نیز در نخستین اجرای این اثر همراه طراوت بودند؛ روزهای شاد در کنار کودکان و خانواده هایشان، در روزهای بعد این حضور پریسا مقتدی، ناصر آویژه، کوروش زارعی، علی فرحناک، رضا کوچک زاده و سید محمد جواد طاهری بود که به اجرای این اثر حال و هوای گرمتری بخشید؛ عموهای فیتیله ای حمید گلی و علی فروتن نیز تا قم آمدند و به تماشای اثر جدید استاد سید حسین فدایی حسین نشستند؛ روزهایی پر از طراوت و نشاط برای مردم قم؛ نمایشی که خاطره های خوب آن در ذهن مان ماندگار شد

"نان و نمک"، "باطل السحر" و روزهایی متبرک به نام فاطمه معصومه(علیها سلام)

خردادماه 1396 و روزهایی متبرک به نام بانوی کریمه، حضرت فاطمه معصومه(علیها سلام)؛ موسسه تئاتر طراوت با یک نمایش صحنه ای و یک نمایش خیابانی وارد سومین جشنواره تئاتر کریمه شد؛ نمایش خیابانی نان و نمک به نویسندگی و کارگردانی مرتضی مرتضی راد که جایزه تقدیر نمایش نامه نویسی و بازیگری اول مرد(علیرضا نامدار) را از آن خود کرد و نمایش باطل السحر به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی که در بخش صحنه ای جوایز کارگردانی دوم، نویسندگی اول، طراحی لباس برگزیده(محمدرضا شاهمردی)، تقدیر بازیگری مرد(علی اصغر تقی پور) و بازیگری دوم زن(مرضیه فتخانی) را از آن خود کرد. طراوتی ها روزهای خوب خود در سال 96 را از همین قدم های خردادی آغاز کردند.

گام دوم برای "ماجرای ساحل سنگی"، اجرای عموم موفق در تالار هنر تهران

شانزدهم خردادماه آغاز گام دوم نمایش"ماجرای ساحل سنگی" به کارگردانی استاد سید حسین فدایی حسین بود، اجرایی خیره کننده در تالار هنر تهران؛ مخاطبان برجسته بسیاری به تماشای این اثر فاخر نشستند؛ اتابک نادری، پرستو گلستانی، داود کیانیان، اسماعیل خلج، آتش تقی پور، مریم کاظمی، مهدی قلعه، مجتبی مهدی و در نهایت و در تیرماه با حضور بازیگر سرشناس کودک و نوجوان حمید جبلی پرونده اجراهای موفق این اثر در تالار هنر تهران بسته شد.

برای مشاهده ادامه گزارش روی ادامه مطلب کلیک کنید

ادامه مطلب...

 

در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور نمایشهای ‌‌"پاهای خانم هزارپا" و نمایش خیابانی ‌"نگاهم کن" به عنوان نمایندگان قم همراه بود، نمایندگان قم بسیار خوش درخشیدند و نه جایزه از این جشنواره کسب کردند:

کارگردانی دوم : مهدی خجستگی برای نمایش "پاهای خانم هزارپا"

نویسندگی سوم: خانم ندا حاجی‌بابایی برای نمایش "پاهای خانم هزارپا"

بازیگری اول مرد نانیسم: اصغر تقی‌پور برای نمایش "پاهای خانم هزارپا"

بازیگری دوم زن نانیسم: سمانه دلیر برای نمایش "پاهای خانم هزارپا"

بازیگری سوم مرد: سیدحسین چاووشی برای نمایش خیابانی‌ "نگاهم کن"

دوم موسیقی: حامد جهانبخش برای نمایش "پاهای خانم هزارپا"

بازیگری اول همراه: علیرضا نامدار برای نمایش "پاهای خانم هزارپا"

دوم طراحی لباس مهدی خجستگی برای نمایش "پاهای خانم هزارپا"

سوم طراحی  گریم خدیجه زارعی برای نمایش "پاهای خانم هزارپا".

تقدیر بازیگری گروهی از بازیگران نمایش سید هاشم موسوی، فاطمه فرکی، سمیه شیری، مرضیه کریمی، الهه اکبری

نمایش "پاهای خانم هزارپا حائز رتبه دوم جشنواره شد.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی موسسه تئاتر طراوت؛ نمایش پاهای خانم هزارپا به نویسندگی ندا حاجی بابایی و کارگردانی مهدی خجستگی، روز یکشنبه 13 اسفند ساعت 10:30 صبح در بخش کودک و نوجوان پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین آفتاب در تماشاخانه مهر شهرکرد مرکز استان چهارمحال بختیاری به روی صحنه خواهد رفت.

هیئت داوران بخش کودک و نوجوان

بنا به اعلام دبیرخانه این جشنواره دکتر حسن دولت آبادی، زهرا صبری و هنگامه مفید اعضای هیئت داوران بخش کودک و نوجوان این جشنواره خواهند بود و 9 اثر در این بخش از استان های تهران، اصفهان، البرز و قم با هم رقابت خواهند کرد.

مرتضی عقیقی در بخش خیابانی این جشنواره

مرتضی عقیقی از اعضای فعال موسسه تئاتر طراوت و از بازیگران موفق استان نیز در کنار سید حسین چاووشی یکی از معلولان جسمی حرکتی در نمایش خیابانی"نگاهم کن" به کارگردانی اعظم دلداده 12 اسفند ساعت 17:30 در مجتمع تجاری امام صادق(ع) شهرکرد اجرا خواهد داشت و داوران این بخش آقایان دکتر قطب الدین صادقی، سهراب سلیمی و علی اصغر همت خواهند بود.

آئین اختتامیه این جشنواره سه شنبه 15 اسفند ساعت 9 صبح در سالن بنیاد شهید شهرکرد برگزار خواهد شد.

 

منوی کاربری

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز64
mod_vvisit_counterاین هفته436
mod_vvisit_counterاین ماه3972
mod_vvisit_counterکل بازدیدها472164

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
01. اسفند 1397
14. جمادي‌الثاني 1440
20. فوریه 2019

پیوندها

شبکه خبری برناتئاتر ماتئاتر مقاومت	گروه تئاتر پوشه

پشتیبانی آنلاین

حاضرین در سایت

ما 17 مهمان آنلاین داریم