-->
Get Adobe Flash player

محمدرضا شاه مردی مدیر عامل موسسه تئاترطراوت و خبرنگاران واحد مرکزی خبر صدا و سیمای مرکز قم با حضور در تمرین نمایش"پاهای خانم هزارپا" در جریان روند تولید این اثر قرار گرفتند.

مهدی خجستگی کارگردان این نمایش در مصاحبه ای تلویزیونی توجه به تئاتر معلولین را حائز اهمیت دانست و در خصوص تمرینات این نمایش گفت: این اثر با حضور چهار معلول ناشنوا و کم شنوا و چهار معلول جسمی حرکتی از بیست روز پیش ددر فرهنگسرای جوان آغاز شده و با حمایت و همکاری موسسه تئاتر طراوت تا پایان دی ماه و بازبینی این اثر برای شرکت در چهارمین جشنواره تئاتر منطقه ای آفتاب در شهرکرد ادامه خواهد داشت. نمایش پاهای خانم هزارپا نوشته ندا حاجی بابایی ست که در مسابقه نمایش نامه نویسی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان حائز رتبه برگزیده شده است.

 

محمدرضا شاه مردی نویسنده و کارگردان تئاتر و مدیرعامل موسسه تئاتر طراوت موفق شد با نمایش نامه"بگوحرام" از مرحله بازخوانی نخستین جشنواره ملی تئاتر نفت عبور و آماده حضور در مرحله بازبینی این جشنواره سراسری خواهد شد.  در این مرحله از جشنواره حدود دویست نمایش نامه مورد بازخوانی قرار گرفته و نزدیک به صد اثر مورد پذیرش دبیرخانه واقع شده است.

به گزارش تئاتر خوزستان عطاالله کوپال، سعید اسدی و مهرداد بهراد داوری بازخوانی متون اولین جشنواره ملی تئاتر نفت را برعهده داشتند.
نخستین جشنواره ملی تئاتر نفت به دبیری سیدصادق فاضلی از ١٥ تا ٢٠ اسفند ماه 1396 در اهواز  برگزار می‌‎شود.

بگو حرام تنها اثر استان قم در این جشنواره می باشد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه تئاتر طراوت، محمدرضا شاه مردی که در نوزدهمین جشنواره استانی تئاتر قم با کسب رتبه های کارگردانی اول، نمایش نامه نویسی اول و طراحی لباس اول به همراه نمایش باطل السحر با کسب جوایز دیگری نظیر بازیگری دوم مرد(احمد شریفی فرد)، بازیگری سوم مرد(علی اصغر تقی پور)، طراحی پوستر برگزیده(هادی معزی)، موسیقی برگزیده(محمد امینی) و تقدیر بازیگری زن(ندا فراهانی فشکی) به عنوان نمایش برگزیده منتخب حضور در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شده بود در همایش برگزیدگان تئاتر استان ها در تهران حاضر و با هیئت انتخاب آثار دیدار و گفتگو کرد.

شاه مردی در روز دوشنبه ششم آذر و در نشستی با حضور گوران، یاری و حسن دخت در خصوص نمایش باطل السحر توضیحاتی ارائه و نقد و نظر ایشان در خصو اثر خود را جویا شد.

وی همچنین روز سه شنبه هفتم آذر ماه در کارگاهی تخصصی با حضور جلال تهرانی حاضر شد.

این همایش برای مدیرعامل موسسه تئاتر طراوت فرصتی بود تا تعاملاتی سازنده و اثر گذار با کارگردانان و نویسندگان برگزیده استان ها داشته باشد.

گفتنی ست در آخرین روز این همایش اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی نیز در نشست تخصصی روسای انجمن نمایش سراسر ایران به نکاتی در خصوص برنامه های تئاتر استان قم پرداخت.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه تئاتر طراوت، چهار نمایش تک بازیگره در موسسه تئاتر طراوت در حال تولید و آماده سازی ست که به احتمال زیاد اوایل دی ماه به روی صحنه خواهد رفت. گفته می شود قصه هر چهار نمایش مربوط به دوران سلطنت زندیه در ایران است و موضوع اصلی حول یک قتل شکل گرفته است. موسسه تئاتر طراوت قصد دارد تا این اجراها را در قالب طرحی تحت عنوان "رپرتوار طراوت تک" بصورت فصلی اجرا نماید.


 

به گزارش روابط عمومی موسسه تئاترطراوت نمایش های جدیدی در این موسسه در حال تولید است که نوید بخش روزهای پرفروغ دیگری برای این گروه موفق استان خواهد بود.

پاهای خانم هزارپا

مهدی خجستگی که پیش از این دو نمایش "چارقد سبز خاله گلنار" نوشته مرتضی سخاوت و "قصه ای از سرزمین مهربونی" نوشته محمدرضا شاه مردی را برای جشنواره های منطقه ای تئاتر معلولین موسوم به آفتاب را تولید کرده است جهت حضور در چهارمین دوره این جشنواره در شهرکرد به سراغ نمایش نامه با عنوان"پاهای خانم هزارپا" نوشته ندا حاجی بابایی رفته و با گروهی از معلولین استان به دنبال تولید و ارائه این اثر است. گفتنی ست: بازبینی این اثر در دی ماه و برگزاری جشنواره در اسفند ماه خواهد بود.

زندگی آخرین تزار روس

محمدرضا شاه مردی که پیش تر از این از او آثار تاریخی در فضای تاریخ چند قرن اخیر ایران نظیر"امیرکبیر"، "بگو حرام" و "باطل السحر" را دیده ایم، اینک به دنبال سوژه ای متفاوت به تاریخ یک قرن اخیر روسیه سر زده و در قالب قصه ای جذاب و متفاوت به سرنوشت نیکلای دوم و خانواده اش آخرین تزار روسیه پرداخته است. شاه مردی برای تولید نمایش نامه و شکل گیری نهایی اثر خود بازیگرانی را مبتنی بر طرح اولیه خود انتخاب کرده و با آنها به دنبال رسیدن به شکل نهایی اثر است. احمد شریفی فرد، مهنازرودساز، مرضیه فتخانی، زهره کمیجانی، ندا فشکی، مهتاب عابدین زاده و رضا گلچین تیم بازیگران او را تشکیل داده و رحمان اسلامی دستیار وی و مرتضی مرتضوی راد دراماتورژ این اثر خواهند بود. شاه مردی در حال حاضر منتظر اعلام نظر نهایی دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر در خصوص آخرین تولید او"باطل السحر" نیز هست که گفته می شود در قالب همایشی در نیمه اول آبان در تهران نتایج اعلام خواهد شد.

 

 

موسسه تئاتر طراوت با نمایش"باطل السحر" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی موفق شد ضمن کسب بیشترین و ارزشمندترین جوایز نوزدهمین جشنواره استانی تئاترقم به عنوان نمایش برگزیده به دبیرخانه سی وششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شود.

آرای هیئت داوران بخش اصلی جشنواره به شرح ذیل اعلام شد:

طراحی بروشور:
هادی معزی برای طراحی بروشور نمایش‌های «باطل‌السحر»
و «گامی در دوزخ گامی در بهشت»
طراحی نور:
احمد شریفی برای نمایش «جمع تهی»

موسیقی:
تقدیر: محمدرضا سقایتی برای «جمع تهی»

برگزیده: محمد امینی برای نمایش «باطل‌السحر»
طراحی لباس: محمدرضا شاه‌مردی برای نمایش «باطل‌السحر»

طراحی صحنه:
تقدیر: صمد آذرخش برای نمایش «جمع تهی»
برگزیده: ابوالفضل بلغندر برای نمایش «سرگیجه‌های یک ذهن مقطع»
بازیگری مرد: در این بخش هیات داوران از فرحان فرحناک برای بازی در نمایش «گامی در دوزخ گامی در بهشت» تقدیر کرد.

سوم: مشترکا علی اصغر تقی‌پور برای نمایش «باطل‌السحر» و «هادی شمس» برای بازی در نمایش جمع تهی
دوم: مشترکا علی مقدم برای نمایش «کلاژ» و احمد شریفی‌فرد برای نمایش «باطل‌السحر»
اول: مشترکا علی فرحناک برای نمایش «گامی در دوزخ گامی در بهشت» و مهدی رکنی برای بازی در نمایش‌های «کسی که مثل هیچ‌کس نیست» و «گمشده»
بازیگری زن:
تقدیر: ریحانه شمس برای نمایش «جمع تهی» و روژان گایینی برای نمایش «مسافران» در بخش نوجوان

تقدیر: فرزانه زکی برای نمایش «دربند» و ندا فراهانی فشکی برای نمایش «باطل‌السحر»
سوم: زهرا فراهانی فشکی برای نمایش «کلاژ»
دوم: فرزانه خان‌محمدی برای بازی در نمایش‌های «کسی که مثل هیچ‌کس نیست» و «گامی در دوزخ گامی در بهشت»
اول: حمیده عمویی برای بازی در نمایش «کلاژ»

نمایش‌نامه:
تقدیر: مینا کریمی برای نمایشنامه «کسی که مثل هیچ‌کس نیست»
سوم: حسن محسنی برای نمایشنامه‌ «گمشده»
دوم: مصطفی کولیوندی برای نمایشنامه‌ «گامی در دوزخ گامی در بهشت»

اول: محمدرضا شاه‌مردی برای نمایشنامه «باطل‌السحر»
کارگردانی:
سوم: فرزانه خان‌محمدی برای نمایش «گامی در دوزخ گامی در بهشت»
دوم: مشترکاً عطا منتظری برای نمایش «کلاژ» و صمد آذرخش برای نمایش «جمع تهی»

اول: محمدرضا شاه‌مردی برای نمایش «باطل‌السحر»
مهران امام بخش، آرش دادگر و میلاد اکبر نژاد هیئت داوران نوزدهمین جشنواره تئاتر استان قم نمایش های «باطل‌السحر» و «گامی در دوزخ گامی در بهشت» را جهت شرکت در جشنواره بین المللی فجر معرفی کردند.

 

منوی کاربری

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز64
mod_vvisit_counterاین هفته436
mod_vvisit_counterاین ماه3972
mod_vvisit_counterکل بازدیدها472164

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
01. اسفند 1397
14. جمادي‌الثاني 1440
20. فوریه 2019

پیوندها

شبکه خبری برناتئاتر ماتئاتر مقاومت	گروه تئاتر پوشه

پشتیبانی آنلاین

حاضرین در سایت

ما 29 مهمان آنلاین داریم