-->
Get Adobe Flash player

سیروس همتی/ نویسنده، کارگردان و بازیگر
باز هم بوی طراوت

باز هم یک روز ...یک روز حادثه افروز....چهار پنج

اعضای خوب  تانر طراوت ،طراوت وتازگی از اثارتان پیداست

و این مهمترین رسالت تاتر است "طراوت"

پویایی و طراوت بر همه تان مبارک

محمد دشتگلی/ مدیرکل سابق هنرهای نمایشی و رئیس سازمان بسیج  هنرمندان تهران

عزیزان هنرمند موسسه طراوت سلام خوشحالم که در این هیاهوی زندگی هنوز جوانانی هستن که تاتر بخش مهمی از زندگی اونا رو تشکیل میده چون به درستی هنری را انتخاب کرده اید که یک گام از جامعه جلوتر قدم بر میدارید و این خود نشان از  پویائی و بالندگی شماهاست، امیدوارم طراوت و شادابی در تمام لحظات زندگی هنری تان موج بزند و با انتخاب مضامین و بن اندیشه های جامعه در آثارتان دغدغه های نسل حاضر و آینده را همیشه پاسخگو باشید. به امید موفقعیت تمامی شما خوبان و خانواده تاتر کشور. ارادتمند دشتگلی

 

آرش دادگر/ کارگردان و بازیگر

سلام به خانواده طراوت در 5555 روز از آغازتون. سخته اما شما ثابت کردید میشه با هم بود، میشه با تمام توان معنای کار گروهی و گروه بودن رو نه به زبان و به نام، که در عمل حفظ کرد. شاد بود از با هم بودن و با طراوت بودن از یکدیگر آموختن. با آرزوی پایداریتون و ثابت قدم بودنتان برای تئاتر و زندگی

مسعود دلخواه / کارگردان، بازیگر، پژوهشگر تئاتر و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس

آقای محمد رضا شاه مردی

مدیریت محترم موسسه تئاتر طراوت

همه میدانیم که تئاتر کار کردن ساده نیست، بویژه در شهرستانها که به دلیل عدم امکانات لازم و محدودیت فضای مورد نیاز، این دشواری دو چندان هم میشود. بنابراین کاملا بجاست که به افراد و گروههای تئاتری که در شهرستان ها برای مدتی طولانی خود را وقف این هنر فرهنگ ساز میکنند، خدا قوت بگوییم و دستشان را از دور بفشاریم و لااقل حامی معنوی فعالیت هایشان باشیم.

به همین سبب، پانزدهمین سال و به عبارتی، پنج هزار و پانصد و پنجاه و پنجمین روز تاسیس "موسسه ی تئاتر طراوت" را به شما و همه ی اعضا و فعالان آن در استان قم تبریک میگویم و امید وارم که همچون سالهای قبل، موءسسه تئاتر طراوت بتواند با مدیریت جذب کننده و مردمی و به کمک اعضای فعال و پویای خود، به آموزش و تولید آثار هنری با ارزش و مانا ادامه دهد و با حمایت نهادهای فرهنگی استان قم، نقش موثرتری در تعالی بخشیدن به فرهنگ عمومی آن شهرستان، بویژه در انگیزه بخشی به جوانان ایفا کند.

همواره در ایده پردازی و نوآوری در تئاتر، تازه و با طراوت بمانید.

با آرزوی تداوم موفقیت های شما در سال های پیش رو

 

 

با نام و یاد خدا

تئاتر، به هزار دلیل در شادمانی و نشاط جامعه و دانایی بخشی مخاطبان خویش نقش پررنگی دارد. ترویج این موهبت کهن که توانسته است به عرق ریزی روح و جسم هنرمندانش در اعتلای زندگی مردمان تمایز ایجاد کند، به مثابه فضیلتی ناب و رسالتی بزرگ به شمار می آید. هر گوشه ی این خاک پرگهر که دستی به دوستی تئاتر دراز شود غنیمت است که این رودخانه ها هر کدام دل به دریای توانستن خوش داشته اند. خوشحالم که در پنج هزار و پانصد و پنجاه و پنجمین روز تولد موسسه طراوت می توانم به نوشتن این چند خط شریک باشم که هر نسیمی که از جوار بارگاه کریمه اهل بیت برخیزد برکت آفرین خواهد بود. بیش باد این همت

پیمان شریعتی

مدیر مجموعه تئاتر شهر تهران

 

تئاتر، معمار مجربی است که با جان خویش جهان را بازآفرینی می کند. جانی که به تمامی،  رستگاری انسان را در سر دارد و جهانی که بی هوای هنر، پر از خط و خطوط خشم و خشونت است. تئاتر، توصیه جدی روزگار ماست. هنری درمانگر که می تواند معلم مهر، مدارا و صبر باشد.   حقیقت روزگار ما ایجاب می کند که در توسعه ی این توصیه بیشتر دل بسپاریم و همت کنیم. موسسه طراوت از چنین اندیشه و آرمانی سر برآورده است. آرمانی که به یمن هم هوایی با بارگاه و آستان بانوی بزرگوار "حضرت معصومه" (س) شکوفه زده است و ثمر خواهد بخشید. طراوت هماره همراه "طراوت" باد! آمین

ارمغان بهداروندمدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران

 

محمدرضا شاه مردی مدیرعامل موسسه تئاتر طراوت در گفتگویی اظهار داشت: موسسه تئاتر طراوت در قالب یک گروه تئاتر متشکل از تعدادی نوجوان، روز 23 خرداد 1381 با برگزاری یک انتخابات داخلی بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1382 مجوز NGO یا سازمان مردم نهاد را از سازمان ملی جوانان وقت دریافت و بعدها در سال 1388 این مجموعه را یه عنوان یک موسسه مردم نهاد تحت نظارت وزارت کشور و استانداری قم در اداره کل ثبت شرکت ها به ثبت رسانید.

وی افزود: همچنین در سال 91 و در پی اجرای طرح استقرار و ثبت گروه های نمایشی به عنوان یکی ازگروه های تئاتری استان قم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز رسمی فعالیت دریافت نموده که تاکنون نیز دارای اعتبار است.

این نویسنده و کارگردان تئاتر ادامه داد: روز ششم شهریور ماه 5555 روز از 23 خرداد 1381 یعنی سالروز تاسیس این گروه می گذرد و ما تصمیم گرفتیم تا این موضوع را به عنوان نشانه ای از ثبات و تدام کار هنری در قم رسانه ای کنیم و بسیاری از بزرگان تئاتر کشور نیز پیام های تبریکی را برای مدیران موسسه تئاتر طراوت ارسال کرده اند که به مرور منتشر خواهد شد.

شاه مردی توجه به استمرار فعالیت های نمایشی فردی و گروهی را از ضروری ترین الزامات فعالیت نمایشی دانست و افزود: توجه مداوم به تولید، آموزش، ارتباط و استمرار در تقویت بنیان های گروهی از مواردی ست که همه باید به آن توجه کنیم.

وی دوبار حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر، حضور در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، حضور در جشنواره سراسری تئاتر خلیج فارس، حضور در جشنواره سراسری تئاتر رضوی، کسب عنوان برتر در جشنواره ملی حضرت علی اکبر(ع)، حضور در جشنواره منطقه ای تئاتر بسیج، حضور در جشنواره بین المللی تئاتر مهرآئین، حضور در جشنواره تئاتر منطقه ای آفتاب و حضور در جشنواره تئاتر منطقه یک کشور،  را از جمله موفقیت ها و فعالیت های گسترده موسسه تئاتر طراوت دانست و افزود: ما در 15 سال فعالیت خود عناوین بسیار زیادی در جشنواره های استانی نیز داشته ایم که از آن جمله حضور 8 نمایش از موسسه تئاتر طراوت در ادوار مختلف جشنواره استانی داشته ایم که از این میان 4 اثر به جشنواره تئاتر منطقه ای راه پیدا کرده و 2 نمایش نیز در ادوار سی و دوم و سی و سوم فجر داشته ایم.

مدیرعامل موسسه تئاتر طراوت در ادامه اظهار داشت: دوره های متعدد آموزشی زیر نظر اساتید و چهره های سرشناسی نظیر آرش دادگر، محمد چرمشیر، احمد کامیابی مسک، حمید پورآذری، سیروس همتی، جلال تهرانی، اصغر دشتی، سید حسین فدایی حسین، منوچهر اکبرلو، سید محمد جواد طاهری، سعید ساحلی، علی ظفر قهرمانی و سیامک صفری نیز از دیگر برنامه ها و افتخارات موسسه تئاتر طراوت بوده است.

وی از اساتید برجسته ای که به مناسبت پنج هزار و پانصد و پنجاهمین روز تاسیس موسسه طراوت پیام تبریک ارسال کرده اند تقدیر و تشکر کرده و این پیام ها را چراغ راهی برای طی مسیر موفقیت این گروه و موسسه عنوان کرد.

 

سایت موسسه تئاتر طراوت به دلایل مشکلات فنی مدتی از انعکاس اخبار و اطلاعات مجموعه پویا و موفق تئاتر طراوت معذور بود، لکن سعی می شود در آینده اخبار به روز به اطلاع مردم عزیز برسد .

 

اجراهای بسیار موفق نمایش"ماجرای ساحل سنگی" در تالار هنر تهران

نمایش"ماجرای ساحل سنگی" به نویسندگی دیوید وود و ترجمه و کارگردانی و طراحی استاد سید حسین فدایی حسین، پس از اجراهای بسیار خوب در تالار شهید آوینی استان قم، به مدت یک ماه در تهران به روی صحنه بود و در این مدت ضمن استقبال گسترده و بی نظیر مردم از این اثر تولیدی موسسه تئاتر طراوت، هنرمندان و چهره های سرشناسی به تماشای این اثر نشستند و در نهایت با حضور حمید جبلی در تیرماه به اجراهای موفق خود پایان داد. گفته می شود به زودی این اثر زیبا و دوست داشتنی در شهرهای دیگر کشور نیز به روی صحنه خواهد رفت.

 

سه گام برای نمایش"باطل السحر" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی

نمایش"باطل السحر" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی که پیش تر از این پنج جایزه از سومین جشنواره کریمه را از آن خود کرده بود در سه گام موفق دیگر شایستگی های خود را به اثبات رساند. گام اول این اثر اجراهای عمومی موفق و همراه با استقبال خوب مردم و مسئولان بود که در نهایت با حضور مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی پایان پذیرفت و گام دوم حضور موفق در دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی که منجر به نامزدی در هفت بخش و کسب سه جایزه در این جشنواره معتبر گردید. همچنین در گام سوم این نمایش موفق شد تا از میان 15 اثر شرکت کننده در مرحله بازبینی نوزدهمین جشنواره استانی تئاتر قم به عنوان یکی از آثار منتخب مجوز حضور در این جشنواره نیز کسب کند.

 

اخبار دیگر موسسه تئاتر طراوت

از دیگر اخبار موسسه تئاتر طراوت می توان به برگزاری انتخابات مجمع عمومی و انتخاب هیئت مدیره جدید موسسه تئاتر در اواخر مردادماه، طراحی و آماده سازی اولیه جهت در حضور در دور جدید جشنواره تئاتر معلولین، برنامه ریزی و انسجام جهت شرکت در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، طراحی و هماهنگی جهت حضور در جشنواره سراسری مهر کاشان، آماده سازی یک گروه از هنرجویان جهت چند اجرای تجربی و خصوصی در قم، اقدامات اولیه و نگارش نمایش نامه با موضوع زندگی شهید مدافع حرم سعید سامانلو و ... اشاره کرد.

 

منوی کاربری

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز227
mod_vvisit_counterاین هفته1518
mod_vvisit_counterاین ماه8346
mod_vvisit_counterکل بازدیدها421032

تقویم امروز

امروز : يكشنبه
06. خرداد 1397
12. رمضان 1439
27. می 2018

پیوندها

شبکه خبری برناتئاتر ماتئاتر مقاومت	گروه تئاتر پوشه

پشتیبانی آنلاین

حاضرین در سایت

ما 57 مهمان آنلاین داریم