-->
Get Adobe Flash player

دکتر مسعود سلطانی فر در حاشیه حضور خود در مسابقات بین المللی کشتی جام یادگار امام، با حضور درفرهنگسرای جوان قم از دفاتر سازمان های مردم نهاد مستقر در این مجموعه فرهنگی و هنری بازدید و با گفتگو با مدیران این سازمان های مردم نهاد پرداخت.

وی ساعت 19:30 روز نهم تیرماه در دفتر موسسه تئاتر طراوت حاضر و ضمن بازدید از این دفتر با احمد شریفی فرد در خصوص فعالیت های گسترده موسسه به گفتگو پرداخته و موفقیت ها و برنامه های متنوع طراوت را تحسین و آن را نشانه توانایی های جوانان ایرانی، به ویژه هنرمندان نخبه و جوان قمی دانستند.

علی پارسانیا معاون جوانان و امور فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان نیز در این بازدید، موسسه تئاتر طراوت را یکی از موفق ترین، پویا ترین، خلاق ترین و موثرترین مجموعه های جوانان در قم دانست و قدمت و ثبات قدم این مجموعه را نشان از علاقه مندی جوانان قمی به هنر اخلاقی، متکی بر ایمان و عشق به نظام و انقلاب دانست.

 
نمایش «ماجرای ساحل سنگی» نوشته دیوید وود ترجمه و کارگردانی حسین فدایی حسین روز سه‌شنبه مورخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸ ویژه خبرنگاران و عکاسان به صحنه می‌رود.

به گزارش ایران تئاتر در خلاصه قصه ماجرای ساحل سنگی آمده است:توی ساحل سنگی چند تا موجود تمیز دریایی زندگی می‌کنند که‌موج دریا زباله‌های آدمهارو سمت ساحل می‌آورد و غول زباله برای تصاحب ساحل به آنجا حمله می‌کند.
بازیگران:علی‌اصغر تقی پور-حسن نوری – علیرضا اسماعیلی- فاطمه زارعی – مریم هادی اطهر-علیرضا نامدار – محمد سمنانی-محمد یاری منش
طراح لباس: حسین فدایی حسین،طراح گریم: لیلا پریشان، طراح پوستر و بروشور: مرتضی عقیقی- زهرا خمسه، آهنگساز و تنظیم: عباس مومن، ترانه سرا:منصوره عرب خراسانی –وفا وفایی و روابط عمومی:سجاد آقابابایی- فاطمه سید طالبی
تالار هنر به نشانی میدان هفت تیر_ خیابان مفتح جنوبی_ خیابان ورزنده_ تلفن رزرو  88306640

 

نمایش "ماجرای ساحل سنگی" به کارگردانی سید حسین فدایی حسین اجراهای خود در تالار هنر را از روز 16 خرداد و با حضور چهره های سرشناس تئاتر کودک و نوجوان ایران آغاز کرد.

سایت ایران تئاتر گزارشس تصویری از اجرای این اثر منتشر کرده است:

با کلیک بر روی عکس زیر تصاویر زا مشاهد کنید.

 

 

نمایش ساحل سنگی به نویسندگی دیوید وود و با ترجمه و کارگردانی حسین فدایی حسین از ۱۶ خرداد اجراهای خود را درتالار هنر آغاز می کند.

در این نمایش موزیکال و مشارکتی که با هدف آموزش پاکیزه سازی سواحل دریا به روی صحنه می رود، علی اصغر تقی پور،حسن نوری، علیرضا اسماعیلی،فاطمه زارعی،مریم هادی اطهر،علیرضا نامدار،محمد سمنانی و محمد یاری منش  ایفای نقش می‌کنند.

سایر عوامل این نمایش نیز عبارتند از: محمدرضا شاه مردی(مجری طرح)، عباس مومن(آهنگساز)، مهدی نیکروش ( مشاور و سرپرست اجرای دکور)، محمدرضا آزاد(طراح نور)، زهراخمسه(تصویرساز)، لیلا پریشان(طراح گریم)، بتثابه نعیمایی(طراح لباس)، منصوره عرب خراسانی،وفا وفایی (ترانه‌سرا)، سجادآقابابایی و فاطمه سیدطالبی (روابط‌عمومی و تبلیغات/گروه تماشاگران تئاتر نارنجی)، مرتضی عقیقی(طراح پوستر)
این نمایش از 16 خرداد ساعت 18 به نشانی خیابان مفتح جنوبی، بعد از ورزشگاه شیرودی، خیابان ورزنده، تالار هنر اجرای خود را آغاز می کنند و برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانند از طریق کانال تلگرامی  narenji3@   یا با شماره تلفن 09362494588 تماس بگیرند.

 

محمدرضا شاه مردی(طراحی لباس برگزیده، نمایشنامه نویسی اول و کارگردانی دوم برای نمایش "باطل السحر")؛ مرتضوی مرتضوی راد(تقدیر نویسندگی برای نمایش خیابانی"نان و نمک")، علیرضا نامدار( بازیگری اول مرد برای نمایش خیابانی"نان و نمک")، علی اصغر تقی پور(تقدیر بازیگری برای نمایش"باطل السحر") و مرضیه فتخانی(بازیگری دوم زن برای نمایش"باطل السحر" در لیست برگزیدگان سومین جشنواره تئاتر کریمه اهلبیت قرار گرفتند

به گزارش روابط عمومی موسسه تئاتر طراوت، این اختتامیه با حضور مهندس حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ارمغان بهداروند مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، حسن دلیر رئیس اداره امور هنری و جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان پنج‌شنبه 4 خردادماه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مهندس حسینی کاشانی بعد از قرائت یک غزل، از جلسه‌ی انجام‌شده با مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) خبر داد و خاطرنشان کرد: با توافقات صورت گرفته جشنواره تئاتر کریمه از سال آینده به صورت سراسری و ملی برگزار خواهد شد تا شاهد حضور استان‌های دیگر در جشنواره کریمه نیز باشیم.

وی توجه به هنر اصیل نمایش را از جمله مهمترین برنامه های خود در دوران تصدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم عنوان کرد و اظهار داشت: قبل از اینکه به قم بیایم و این مسئولیت را به عهده بگیرم مطالعه ای روی ظرفیت ها و ویژگی های فرهنگی و هنری قم داشتم که یکی از بارزترین نقاط مثبت فضای فرهنگ و هنر قم را هنر تئاتر دیدم که هم بعنوان پایگاه تئاتر ائینی کشور و هم به عنوان خاستگاه بسیاری از هنرمندان بزرگ این رشته حائز اهمیت است.

ارمغان بهداروند نیز در ادامه این مراسم با اشاره به انتخابات و شکل‌گیری دولت جدید بیان کرد قطعاً در این دولت به پتانسیل و توان هنرمندان توجه بیشتری خواهد شد و ارج‌گذاری و ارجمندی هنر و هنرمند بیش از همیشه به چشم خواهد آمد.

وی با تأکید بر توانمندی و اشراف مهندس حسینی کاشانی را یکی از مدیران شجاع و موفق حوزه فرهنگ و هنر دانست.
وی در ادامه یکی از بزرگترین مشکلات استان را کمبود جدی فضای تئاتری دانست و امیدوار شد با همکاری دولت و حمایت مرکز هنرهای نمایشی این مشکل برطرف شود.

 

ادامه مطلب...

 

گفت وگو با استاد سید حسین فدایی حسین نمایشنامه نویس، پژوهشگر، مترجم و کارگردان به بهانه اجرای نمایش"ماجرای ساحل سنگی

شما در این سال‌ها بیشتر به سمت پژوهش و ترجمه رفته بودید، چه شد که باز به سراغ کارگردانی آمدید؟

در کار هنر، سه حوزه‌ی آموزش، پژوهش و تولید، به نوعی مکمل هم هستند و باید هم‌زمان باهم مورد توجه قرار بگیرند تا بتوانیم شاهد پیشرفت و تحول در عرصه‌ی هنر باشیم. من در طول سال‌ها فعالیت سعی کردم به‌نوعی متناسب با شرایط به شکلی عمل کنم که هرزمان نیاز به فعالیت در هریک از سه حوزه‌ی گفته شده احساس کردم، روی آن متمرکز شوم تا حدود ده سال پیش بیشتر سعی داشتم بیاموزم و تجربه کنم ولی از زمانی احساس کردم منابع علمی و پژوهشی در زمینه‌ی تئاتر کودک و نوجوان بسیار کم است بنابراین درگیر کار ترجمه و پژوهش شدم. حاصل این تلاش هم بیش از ۲۵ عنوان کتاب و تقریباً همین تعداد مقاله و کار پژوهشی است که تا به‌حال منتشر شده اند اما چند سال اخیر به‌خصوص در شهر قم احساس کردم با وجود استقبال و نیازی که به تئاتر کودک وجود دارد، گروه‌های نمایشی کمتر به تولید نمایش در این زمینه می‌پردازند و به نوعی این گونه‌ی مهم و تأثیرگذار نمایشی رو به فراموشی می رود بنابراین وارد عرصه‌ی تولید شدم البته هدف از این کار صرفاً تولید و اجرای نمایش نبوده و نمی‌خواستم فقط نمایشی را به کارنامه‌ی کارگردانی خود اضافه کنم. بلکه هدف اصلی من تشکیل گروهی بود که به‌طور تخصصی درگیر تولید نمایش کودک شوند و در مسیر تولید هم بیش از اینکه بخواهم قدرت و توان کارگردانی‌ خود را به کار گیرم،

ادامه مطلب...

 

منوی کاربری

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز221
mod_vvisit_counterاین هفته1512
mod_vvisit_counterاین ماه8340
mod_vvisit_counterکل بازدیدها421026

تقویم امروز

امروز : يكشنبه
06. خرداد 1397
12. رمضان 1439
27. می 2018

پیوندها

شبکه خبری برناتئاتر ماتئاتر مقاومت	گروه تئاتر پوشه

پشتیبانی آنلاین

حاضرین در سایت

ما 39 مهمان آنلاین داریم