-->
Get Adobe Flash player

سایت موسسه تئاتر طراوت به دلایل مشکلات فنی مدتی از انعکاس اخبار و اطلاعات مجموعه پویا و موفق تئاتر طراوت معذور بود، لکن سعی می شود در آینده اخبار به روز به اطلاع مردم عزیز برسد .

 

اجراهای بسیار موفق نمایش"ماجرای ساحل سنگی" در تالار هنر تهران

نمایش"ماجرای ساحل سنگی" به نویسندگی دیوید وود و ترجمه و کارگردانی و طراحی استاد سید حسین فدایی حسین، پس از اجراهای بسیار خوب در تالار شهید آوینی استان قم، به مدت یک ماه در تهران به روی صحنه بود و در این مدت ضمن استقبال گسترده و بی نظیر مردم از این اثر تولیدی موسسه تئاتر طراوت، هنرمندان و چهره های سرشناسی به تماشای این اثر نشستند و در نهایت با حضور حمید جبلی در تیرماه به اجراهای موفق خود پایان داد. گفته می شود به زودی این اثر زیبا و دوست داشتنی در شهرهای دیگر کشور نیز به روی صحنه خواهد رفت.

 

سه گام برای نمایش"باطل السحر" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی

نمایش"باطل السحر" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی که پیش تر از این پنج جایزه از سومین جشنواره کریمه را از آن خود کرده بود در سه گام موفق دیگر شایستگی های خود را به اثبات رساند. گام اول این اثر اجراهای عمومی موفق و همراه با استقبال خوب مردم و مسئولان بود که در نهایت با حضور مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی پایان پذیرفت و گام دوم حضور موفق در دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی که منجر به نامزدی در هفت بخش و کسب سه جایزه در این جشنواره معتبر گردید. همچنین در گام سوم این نمایش موفق شد تا از میان 15 اثر شرکت کننده در مرحله بازبینی نوزدهمین جشنواره استانی تئاتر قم به عنوان یکی از آثار منتخب مجوز حضور در این جشنواره نیز کسب کند.

 

اخبار دیگر موسسه تئاتر طراوت

از دیگر اخبار موسسه تئاتر طراوت می توان به برگزاری انتخابات مجمع عمومی و انتخاب هیئت مدیره جدید موسسه تئاتر در اواخر مردادماه، طراحی و آماده سازی اولیه جهت در حضور در دور جدید جشنواره تئاتر معلولین، برنامه ریزی و انسجام جهت شرکت در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، طراحی و هماهنگی جهت حضور در جشنواره سراسری مهر کاشان، آماده سازی یک گروه از هنرجویان جهت چند اجرای تجربی و خصوصی در قم، اقدامات اولیه و نگارش نمایش نامه با موضوع زندگی شهید مدافع حرم سعید سامانلو و ... اشاره کرد.

 

دکتر مسعود سلطانی فر در حاشیه حضور خود در مسابقات بین المللی کشتی جام یادگار امام، با حضور درفرهنگسرای جوان قم از دفاتر سازمان های مردم نهاد مستقر در این مجموعه فرهنگی و هنری بازدید و با گفتگو با مدیران این سازمان های مردم نهاد پرداخت.

وی ساعت 19:30 روز نهم تیرماه در دفتر موسسه تئاتر طراوت حاضر و ضمن بازدید از این دفتر با احمد شریفی فرد در خصوص فعالیت های گسترده موسسه به گفتگو پرداخته و موفقیت ها و برنامه های متنوع طراوت را تحسین و آن را نشانه توانایی های جوانان ایرانی، به ویژه هنرمندان نخبه و جوان قمی دانستند.

علی پارسانیا معاون جوانان و امور فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان نیز در این بازدید، موسسه تئاتر طراوت را یکی از موفق ترین، پویا ترین، خلاق ترین و موثرترین مجموعه های جوانان در قم دانست و قدمت و ثبات قدم این مجموعه را نشان از علاقه مندی جوانان قمی به هنر اخلاقی، متکی بر ایمان و عشق به نظام و انقلاب دانست.

 
نمایش «ماجرای ساحل سنگی» نوشته دیوید وود ترجمه و کارگردانی حسین فدایی حسین روز سه‌شنبه مورخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸ ویژه خبرنگاران و عکاسان به صحنه می‌رود.

به گزارش ایران تئاتر در خلاصه قصه ماجرای ساحل سنگی آمده است:توی ساحل سنگی چند تا موجود تمیز دریایی زندگی می‌کنند که‌موج دریا زباله‌های آدمهارو سمت ساحل می‌آورد و غول زباله برای تصاحب ساحل به آنجا حمله می‌کند.
بازیگران:علی‌اصغر تقی پور-حسن نوری – علیرضا اسماعیلی- فاطمه زارعی – مریم هادی اطهر-علیرضا نامدار – محمد سمنانی-محمد یاری منش
طراح لباس: حسین فدایی حسین،طراح گریم: لیلا پریشان، طراح پوستر و بروشور: مرتضی عقیقی- زهرا خمسه، آهنگساز و تنظیم: عباس مومن، ترانه سرا:منصوره عرب خراسانی –وفا وفایی و روابط عمومی:سجاد آقابابایی- فاطمه سید طالبی
تالار هنر به نشانی میدان هفت تیر_ خیابان مفتح جنوبی_ خیابان ورزنده_ تلفن رزرو  88306640

 

نمایش "ماجرای ساحل سنگی" به کارگردانی سید حسین فدایی حسین اجراهای خود در تالار هنر را از روز 16 خرداد و با حضور چهره های سرشناس تئاتر کودک و نوجوان ایران آغاز کرد.

سایت ایران تئاتر گزارشس تصویری از اجرای این اثر منتشر کرده است:

با کلیک بر روی عکس زیر تصاویر زا مشاهد کنید.

 

 

نمایش ساحل سنگی به نویسندگی دیوید وود و با ترجمه و کارگردانی حسین فدایی حسین از ۱۶ خرداد اجراهای خود را درتالار هنر آغاز می کند.

در این نمایش موزیکال و مشارکتی که با هدف آموزش پاکیزه سازی سواحل دریا به روی صحنه می رود، علی اصغر تقی پور،حسن نوری، علیرضا اسماعیلی،فاطمه زارعی،مریم هادی اطهر،علیرضا نامدار،محمد سمنانی و محمد یاری منش  ایفای نقش می‌کنند.

سایر عوامل این نمایش نیز عبارتند از: محمدرضا شاه مردی(مجری طرح)، عباس مومن(آهنگساز)، مهدی نیکروش ( مشاور و سرپرست اجرای دکور)، محمدرضا آزاد(طراح نور)، زهراخمسه(تصویرساز)، لیلا پریشان(طراح گریم)، بتثابه نعیمایی(طراح لباس)، منصوره عرب خراسانی،وفا وفایی (ترانه‌سرا)، سجادآقابابایی و فاطمه سیدطالبی (روابط‌عمومی و تبلیغات/گروه تماشاگران تئاتر نارنجی)، مرتضی عقیقی(طراح پوستر)
این نمایش از 16 خرداد ساعت 18 به نشانی خیابان مفتح جنوبی، بعد از ورزشگاه شیرودی، خیابان ورزنده، تالار هنر اجرای خود را آغاز می کنند و برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانند از طریق کانال تلگرامی  narenji3@   یا با شماره تلفن 09362494588 تماس بگیرند.

 

محمدرضا شاه مردی(طراحی لباس برگزیده، نمایشنامه نویسی اول و کارگردانی دوم برای نمایش "باطل السحر")؛ مرتضوی مرتضوی راد(تقدیر نویسندگی برای نمایش خیابانی"نان و نمک")، علیرضا نامدار( بازیگری اول مرد برای نمایش خیابانی"نان و نمک")، علی اصغر تقی پور(تقدیر بازیگری برای نمایش"باطل السحر") و مرضیه فتخانی(بازیگری دوم زن برای نمایش"باطل السحر" در لیست برگزیدگان سومین جشنواره تئاتر کریمه اهلبیت قرار گرفتند

به گزارش روابط عمومی موسسه تئاتر طراوت، این اختتامیه با حضور مهندس حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ارمغان بهداروند مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، حسن دلیر رئیس اداره امور هنری و جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان پنج‌شنبه 4 خردادماه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مهندس حسینی کاشانی بعد از قرائت یک غزل، از جلسه‌ی انجام‌شده با مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) خبر داد و خاطرنشان کرد: با توافقات صورت گرفته جشنواره تئاتر کریمه از سال آینده به صورت سراسری و ملی برگزار خواهد شد تا شاهد حضور استان‌های دیگر در جشنواره کریمه نیز باشیم.

وی توجه به هنر اصیل نمایش را از جمله مهمترین برنامه های خود در دوران تصدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم عنوان کرد و اظهار داشت: قبل از اینکه به قم بیایم و این مسئولیت را به عهده بگیرم مطالعه ای روی ظرفیت ها و ویژگی های فرهنگی و هنری قم داشتم که یکی از بارزترین نقاط مثبت فضای فرهنگ و هنر قم را هنر تئاتر دیدم که هم بعنوان پایگاه تئاتر ائینی کشور و هم به عنوان خاستگاه بسیاری از هنرمندان بزرگ این رشته حائز اهمیت است.

ارمغان بهداروند نیز در ادامه این مراسم با اشاره به انتخابات و شکل‌گیری دولت جدید بیان کرد قطعاً در این دولت به پتانسیل و توان هنرمندان توجه بیشتری خواهد شد و ارج‌گذاری و ارجمندی هنر و هنرمند بیش از همیشه به چشم خواهد آمد.

وی با تأکید بر توانمندی و اشراف مهندس حسینی کاشانی را یکی از مدیران شجاع و موفق حوزه فرهنگ و هنر دانست.
وی در ادامه یکی از بزرگترین مشکلات استان را کمبود جدی فضای تئاتری دانست و امیدوار شد با همکاری دولت و حمایت مرکز هنرهای نمایشی این مشکل برطرف شود.

 

ادامه مطلب...

 

منوی کاربری

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز64
mod_vvisit_counterاین هفته436
mod_vvisit_counterاین ماه3972
mod_vvisit_counterکل بازدیدها472164

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
01. اسفند 1397
14. جمادي‌الثاني 1440
20. فوریه 2019

پیوندها

شبکه خبری برناتئاتر ماتئاتر مقاومت	گروه تئاتر پوشه

پشتیبانی آنلاین

حاضرین در سایت

ما 12 مهمان آنلاین داریم