-->
Get Adobe Flash player

مدیران موسسه تئاتر طراوت در کنار الهه رضایی مجری برنامه های کودک صدا وسیمای جمهوری اسلامی به عیادت کودکان سرطانی در قم رفتند

محمدرضا شاه مردی مدیر عامل و مهناز رودساز مدیر امور بانوان موسسه تئاتر طراوت در نخستین لحظات سال 1396 بعد از تحویل سال در کنار الهه رضایی مجری برنامه های کودک صدا وسیمای جمهوری اسلامی با حضور در بیمارستان حضرت فاطمه معصومه(علیهاسلام) قم از کودکان سرطانی بستری در این مرکز درمانی عیادت و ضمن گفتگو با مادران ایشان، هدایایی به این کودکان تقدیم کردند.

 

تمرین ویژه نمایش سرگذشت ساحل سنگی

نمایش سرگذشت ساحل سنگی به نویسندگی دیوید وود و ترجمه و کارگردانی سید حسین فدایی حسین که آماده اجرا در سال 1396 می شود؛ تمرینی ویژه برای آشنایی طراحان اثر با ابعاد مختلف نمایش داشت.

در این تمرین، شامگاه شنبه هفتم اسفند و در خانه نمایش ماه نعیمایی طراح لباس، قادری طراح گریم و گائینی انیماتور به تماشای این اثر نشسته و توافقات لازم در خصوص ادامه همکاری صورت گرفت.

در این اجرای ویژه محمدرضا شاه مردی مدیر عامل و مرتضی عقیقی مدیر اجرایی موسسه نیز حضور داشتند.

در نمایش سرگذشت ساحل سنگی، حسن نوری، علیرضا نامدار، علیرضا اسماعیلی، فاطمه زارعی، مریم هادی اطهر، محمد سمنانی، اصغر تقی پور و محمد یاری منش بازی می کنند و حس نوری دستیار کارگردان، زینب فیروزی منشی صحنه، عباس مومن موسیقی و عمران قربانی مدیر صحنه از دیگر عوامل این اثر هستند.

همکاری با موسسه آرین در دو نمایشنامه خوانی

بازیگران موسسه تئاتر طراوت در دو نمایش نامه خوانی که به همت موسسه آرین و در روزهای پنجم و ششم اسفند اجرا شد همکاری و مشارکت فعال داشتند. محمدصادق مقدسیان در نمایش غرب غمزده نوشته مارتین مک دونا و به کارگردانی سیدعلی هاشمی نژاد در نقش کشیش وِلش در کنار مهدی ملاک، فاطمه سلیمانی و سید علی هاشمی به نقش خوانی پرداخت. همچنین نمایشنامه مراسم قطع دست در اسپوکن نوشته مارتین مک دونا به کارگردانی محمدرضا شاه مردی نیز با بازی احمد شریفی فرد، سعید سلطانی، مصطفی چالوک و زهره کمیجانی با صحنه خوانی ثنا رزجی و به دستیاری مهناز رودساز در موسسه آرین خوانش شد.

محمد امینی عضو هیئت رئیسه مجمع سمن های جوانان قم

محمد امینی مدیر اداری مالی موسسه تئاتر طراوت که از سوی مدیرعامل موسسه جهت شرکت در انتخابات مجمع سمن ها معرفی شده بود با رای بالای اعضای مجمع به هیئت رئیسه این مجمع راه یافت. مجمع سمن های جوانان قم مجموعه از دبیران سمنهاست که به تصمیم گیری و مدیریت امور سمن ها خواهد پرداخت.

کارگاه تجربه و تماشا

کارگاه تجربه و تماشا به هدف رفع ضعف های موجود در حوزه علمی و تکنیکی اعضای موسسه از اواخر بهمن آغاز شده و طی شش جلسه تا پایان اسفند ادامه خواهد داشت.

جلسه عمومی اعضای موسسه تئاتر طراوت

جلسه عمومی اعضای موسسه تئاتر طراوت با موضوع بررسی انتخابات هیئت مدیره موسسه، یکشنبه هشتم اسفندماه در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

 

فیلم کوتاه "کسی نیست..." به نویسندگی و کارگردانی حسین آقابیگی که با مشارکت موسسه تئاترطراوت تولید شده است فردا پنجشنبه بیست و سوم دی ماه در فرهنگسرای جوان اکران خصوص می شود. این فیلم که روایتی متفاوت از کودکان طلاق است آبان ماه امسال تولید شده و تعدادی از بازیگران موسسه نیز در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه تئاتر طراوت، دومین جلسه شورای کارگردانان موسسه تئاتر طراوت به ریاست محمدرضا شاه مردی مدیر عامل موسسه و با حضور آقایان احمد شریفی فرد، مرتضی عقیقی، حسن نوری، محمدصادق مقدسیان، مهدی خجسته گی، علیرضانامدار، مرتضی مرتضوی راد و محمد امینی مدیر اداری مالی موسسه در دفتر موسسه برگزار و طی آن به تولیدات آینده گروه پرداخته شده و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد. کفتنی ست طی هفته های گذشته جلسات متعددی در خصوص ساماندهی برنامه های موسسه تئاتر طراوت در دفتر این گروه برگزار شده است.

 

محمدرضا شاه مردی مدیر عامل موسسه تئاتر طراوت به همراه برخی از اعضای موسسه تئاتر طراوت در آئین تشییع پیکر پاک حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام، انقلاب و رهبری حاضر شد. اعضای موسسه تئاتر طراوت ابتدا با حضور در دانشگاه تهران و شرکت در نمازمیت، در آئین تشییع و تدفین باشکوه این مجاهدنستوه در مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) حاضر و در کنار خیل عظیم جمعیت به این یار وفادار انقلاب ادای احترام کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، موسسه تئاتر طراوت همه ساله در پایان دوره های آموزشی خود، هنرجویان خود را در پروسه آموزشی به چرخه تولید نمایش وارد کرده و با تولید و اجرای خصوصی نمایش هایی کوتاه برای اعضای خود زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای جوان را فراهم می آورد.

این تجربه که در قالب یک جشنواره داخلی و رقابتی تحت عنوان خط صورت می پذیرد در این دوره شاهد اجرای چهار اثر کوتاه تحت عناوین "نورا" به سرپرستی احمد شریفی فرد، "آنچه در حوالی یک اتاق می گذرد" به سرپرستی صادق مقدسیان، "ساکت می شویم" به سرپرستی محمدرضا شاه مردی و "خانه عروسک" به سرپرستی مرتضی عقیقی بود و هنرجویان آموزه های خود را در قالب عینی و عملی به بوته آزمایش گذاشتند.

اصغر نوبخت رئیس انجمن هنرهای نمایشی قم در آئین اختتامیه این جشنواره در خانه نمایش ماه گفت: فعالیت های آموزشی و تولیدی موسسه تئاتر طراوت قابل تقدیر است و همه باید بدانیم که نسبت به نسل جدید و جوان هنر نمایش در استان مقدس قم مسئولیم و باید برای آینده ایشان دغدغه و برنامه ریزی داشته باشیم.

نوبخت برگزاری این کارگاه و جشنواره را اقدامی تحسین برانگیز دانست و خاطرنشان ساخت: برگزاری و پیگیری چنین اموری نیاز به وقت و علاقه و تلاش شبانه روزی دارد و باید از موسسه تئاتر طراوت بابت این امر تشکر و تقدیر کرد.

نوبخت با اشاره به برگزاری انتخابات انجمن هنرهای نمایشی گفت: خوشبختانه این امر با نهایت آرامش و همکاری گروه های نمایشی صورت گرفت و بدون تنش و جدلی انتخابات قم برگزار شد.

وی در خصوص مدت فعالیت خود در انجمن هنرهای نمایشی گفت: در تمامی این مدت تلاش کردیم عدالت و انصاف را مدنظر قرار داده و برنامه ریزی ها و فعالیت های خود را حول محور پیشرفت و تعالی همه ارکان و اقشار تئاتری قم تنظیم نمایم.

محمدرضا شاه مردی مدیرعامل موسسه تئاتر طراوت نیز در سخنانی با تمجید از اخلاق مداری و پشتکار تک تک هنرجویان این موسسه گفت: خرسندیم که این دوره از کارگاه های آموزشی خود را با هنرجویانی سرشار از عشق و علاقه به هنر و تئاتر به پایان رساندیم و تک تک این دوستان می توانند با تکیه بر اخلاق هنرمندانه و آموختن فنون نمایشی به روزهای طلایی در هنرتئاتر برسند.

وی حضور اساتید در اجراهای آثار هنرجویان را موجب دلگرمی ایشان دانست و تصریح کرد: در این دو روز اساتید و هنرمندان زیادی ما را حمایت کردند و یکی از جلوه های زیبای این جشنواره حضور اساتید و بزرگان تئاتر قم بود.

در پایان این مراسم هیئت داوران جشنواره داخلی تئاتر خط متشکل از سعید برجعلی، محمدحاجی بابایی و فاطمه سلیمانی آرای خود را بشرح ذیل اعلام کردند و با حضور رئیس انجمن هنرهای نمایشی از ایشان تقدیر شد:

تقدیر بازیگری برای عمران قربانی بازیگر نمایش "ساکت می شویم" و میلاد قره داغی بازیگر نمایش"خانه عروسک"

بازیگری سوم؛ عرفان کریمی برای بازی در نمایش"آنچه در حوالی یک اتاق می گذرد"

بازیگری دوم؛ سید محمدرضا پیغمبری برای بازی در نمایش"نورا"

بازیگری اول؛ محبوبه مرشدیان راد برای بازی در نمایش"خانه عروسک"

هیئت داوران در پایان با تقدیر از تلاش همه گروه های نمایشی نمایش"خانه عروسک" به سرپرستی مرتضی عقیقی را اثر برگزیده این جشنواره معرفی کرد.

 

منوی کاربری

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز221
mod_vvisit_counterاین هفته1512
mod_vvisit_counterاین ماه8340
mod_vvisit_counterکل بازدیدها421026

تقویم امروز

امروز : يكشنبه
06. خرداد 1397
12. رمضان 1439
27. می 2018

پیوندها

شبکه خبری برناتئاتر ماتئاتر مقاومت	گروه تئاتر پوشه

پشتیبانی آنلاین

حاضرین در سایت

ما 46 مهمان آنلاین داریم