-->
Get Adobe Flash player

تماشای گروهی آثار روی صحنه

اعضای موسسه تئاتر طراوت از روزهای اول ماه رمضان بصورت گروهی و به ترتیب به تماشای نمایش های "تمام من، همه عدو" به کارگردانی مهدی ملاک؛"ماجرای دیو تک آباد" به کارگردانی محمد یوسفی و" یک دختر یک سرباز" به کارگردانی احمد سلیمانی نشستند و باحضور خود از این آثار حمایت کردند؛ گفتنی ست مرتضی عقیقی از اعضای فعال موسسه مسئول تبلیغات نمایش ماجرای دیو تک آباد و محمدروشنایی نیز از دیگر اعضای طراوت از جمله بازیگران این اثر بود.

تمرین های نمایش"پنج متری قصابی"

نمایش پنج متری قصابی به نویسندگی و کارگردانی احمد شریفی از جمله تولیدات جدید موسسه تئاتر طراوت جهت حضور در جشنواره استانی تئاتر قم است که در ایام ماه مبارک رمضان نیز تمرینات خود را دنبال می کرد. در این نمایش مهناز رودساز و رحمان اسلامی در کنار جمعی از هنرجویان بازیگری تئاتر قم ایفای نقش داشته و عباس نصرتی نیا نیز در مراحل تولید نمایش نامه در کنار این تیم حضور داشت.

ضیافت افطار با حضور اعضای فعال و اساتید تئاتر قم

یک شنبه سیزدهم خردادماه موسسه تئاتر طراوت در کنار خانه پرواز هنر و کانون فیلمنامه نو در ضیافت افطار مشترکی پذیرای حضور اساتید برجسته سینما، تئاتر و گرافیک قم بودند که دراین میان اعضای فعال این سه موسسه هنری نیز حضور داشتند. این مراسم در فرهنگسرای جوان برگزار شد.

آغاز تمرینات نمایش"سرّ سوت کشدار سرآشپز"

نمایش محیطی"سرّ سوت کشدار سر آشپز" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه مردی که تیرماه در مدرسه اسلامی هنر به روی صحنه خواهد رفت تمرینات خود را از 15 خرداد زیر نظر کارگردان اثر، همچنین احمد شریفی فرد به عنوان بازیگردان آغاز کرد. در این نمایش احمد شریفی فرد، محمد صادق مقدسیان، مرتضی مرتضوی راد، رحمان اسلامی، حمیدرضا هادی،محمد کدخدازاده، محمدرضا روشنایی، محمدعلی کاظمی و جواد معراجی زاده بازی می کنند. این اثر به احتمال زیاد 1 تا 15 تیر پذیرای حضور علاقه مندان به فرهنگ و ادب خواهد بود.

 

نمایش بدون کلام «خدا خوب است» از استان قم، برای اولین در کشور لبنان برای مردم شهرهای نبطیه و صور به روی صحنه رفت

به گزارش روابط عمومی موسسه تئاتر طراوت، یکی از کارگردانان این نمایش، در حاشیه برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگی قم در لبنان، در گفت وگویی اظهار کرد: این نمایش یکی از برنامه های این هفته است که در سالن نمایش مدرسه احمد صباح نبطیه و مدرسه امام موسی صدر شهر صور به روی صحنه رفت.

محمدرضا شاهمردی گفت: کارگردانی و نویسندگی این کار به صورت مشترک توسط اینجانب و احمد شریفی انجام شده است و بازیگران آن محمد کدخدازاده، محمدصادق مقدسیان و مرتضی مرتضوی راد هستند.

وی افزود: در این نمایش طراح لباس مهناز رودساز، طراح صحنه احمد شریفی فرد و آهنگساز رحمان اسلامی بوده اند.

وی درباره داستان نمایش مذکور گفت: این نمایش، روایتی «بی کلام» از دفاع مظلوم از حق خودش در برابر ستمگر است که در قالب فضای فرم محور، با یک روند داستانی جهان شمول و به عبارتی دیگر پرداختن به پدیده دفاع از حق و جنگ در برابر ظالم می باشد.

شاهمردی با بیان اینکه نمایش خدا خوب است، ویژه نمایش در هفته فرهنگی قم در کشور لبنان تولید شده است، تصریح کرد: این نمایش برای اولین بار در شهر نبطیه به روی صحنه رفته است.

وی با اشاره به اینکه کار تمرین این نمایش از نیمه دوم اسفندماه سال گذشته در خانه نمایش ماه در فرهنگسرای جوان شهر قم شروع شد، گفت: در این مدت حدود ٥٠ جلسه تمرین مفید ٥ ساعته با کمک استادانی نظیر سیدحسین فدایی حسین و اصغر نوبخت انجام شده است.

زبان هنر می تواند موجب نزدیکی ملت های مختلف شود

وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به اینکه نمایشنامه مذکور «بدون کلام» برای مخاطبان عرب زبان در کشور لبنان به روی صحنه رفته، گفت: زبان هنر زبان گویایی  است که می تواند موجب نزدیکی بین ملت های مختلف شود و زمینه گفت وگو بین فرهنگ ها و ملل گوناگون را فراهم سازد.

وی اظهار کرد: تئاتر به عنوان یک کالای فرهنگی پیشرو و اثرگذار می تواند در خط مقدم این مساله گام بردارد و طبیعی است برای تاثیرگذاری و جذب مخاطبان بیشتر مساله زبان و پرداختن به آن بسیار مطرح می باشد.

وی گفت: هنرمندان باید تلاش و کوشش کنند با زبان های متعدد هنری مفاهیم عمیق ارزشی را نشر دهند و جهان را با ظرفیت ها و توانمندی های متعدد و متنوع اصحاب فرهنگ و هنر در جمهوری اسلامی ایران فراهم سازند.

 

پنجمین جشنواره اولین تجربه به کوشش حوزه هنری انقلاب اسلامی و به همت اساتید و هنرجویان کارگاه های بازیگری این نهاد به مدت سه روز از 9 لغایت 11 اردیبهشت در سالن های سوره و آسمان حوزه هنری برگزار شد. در این جشنواره که در آن هشت گروه از هنرجویان به رقابت می پرداختند بسیاری از چهره های سرشناس و فعال تئاتر قم نیز به عنوان تماشاگر حضور و زمینه دلگرمی این عزیزان را فراهم آوردند. احمد شریفی فرد از اعضای فعال موسسه تئاتر طراوت و بازیگران خوب استان قم، در کنار وفا طرفه و ابوالفضل بلغندر آثار این هنرجویان را داوری کردند. از دیگر برنامه های این جشنواه برگزاری ورک شاپ های روزانه با حضور محمدرضا آزاد، سید محسن حسن زاده و محمد عاقبتی بود. علی ثقفی و علی فرحناک نیز مدیریت جلسات نقد و بررسی این جشنواره بر عهده داشتند. لازم به توضیح است مدیریت عمومی این جشنواره و کلاس های بازیگری حوزه هنریرا احمد سیلمانی فر رئیس واحد نمایش حوزه هنری بر عهده داشته است.


 

نمایش پاهای خانم هزارپا از تولیدات موسسه تئاتر طراوت به نویسندگی ندا حاجی بابایی و کارگردانی مهدی خجستگی بعد از کسب موفقیت های زیاد در جشنواره منطقه ای تئاتر آفتاب اجراهای تهران خود را با استقبال گسترده مردم پیگیری می کند.

این اثر هر روز در ساعت 17:30 به نشانی تهران  بلوار کشاورز، خیابان حجاب، داخل پارک لاله، مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سالن گلستان پذیرای حضور علاقه مندان می باشد.

عوامل و خلاصه این اثر را در ادامه می خوانید:

بازیگران: علی اصغر تقی پور، علیرضا نامدار، سیدهاشم موسوی، فاطمه فرکی، سمانه دلیر، مهدی سوری، الهه اکبری، سمیه شیری، مرضیه کریمی

دستیارکارگردان: فاطمه سیدطالبی
طراح صحنه: حسن نوری
اهنگساز: حامد جهانبخش
طراح پوستر: مرتضی عقیقی
مشاورتبلیغات: سجاد آقابابایی، فاطمه سیدطالبی(گروه تماشاگران تئاتر نارنجی)

خلاصه: ماجرای خانم هزار پا یی را روایت می کند که از دست پاهای خود خسته شده و از شهر بیرون می آید و با کرمی روبرو می شود که پایی ندارد و در ادامه با کمک کرم و پاهای خود جلوی سیلی که به سمت شهر در حال حرکت هست را می گیرند.

برای خرید بلیط این نمایش کلیک کنید

 

 

 

داود پژمان فر از اعضای فعال موسسه تئاتر طراوت؛ در نمایش خون به پا خواهد شد نوشته و کار حسن معینی در نقش لیدی مکبث هنرآفرینی خواهد کرد. این اثر بر اساس نمایش مشهور"مکبث" نوشته ویلیام شکسپیر نگارش شده است.

در این نمایش بازیگرانی نظیر حامد اسدی، پویا باقری، آناهیتا خسروی، وحید زارعی، ماهی عظیمی، اریک قارسمیان، آزاده قرشی، سهیل قناعتی، مرتضی مظلومی در کنار داود پژمان فر به ایفای نقش پرداخته اند.

این اثر یکم تا ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ در  تماشاخانه هنر تهران ساعت19:15 روی صحنه خواهد بود.

 

به همت موسسه تئاتر طراوت، تابستان امسال  کارگاه سلفژ و صدا سازی ویژه اعضای اصلی و هنرجویان موسسه تئاتر طراوت زیر نظر وحید بیات برگزار خواهد شد. در این کارگاه که شامل 10 جلسه دو ساعته می باشد مقدمات حوزه سلفژ و صداسازی تمرین و آموزش داده می شود. وحید بیات کارشناس ارشد کارگردانی تئاتر و کارشناس بازیگری ست که از اعضای فعال موسسه تئاتر طراوت بوده و طی سال های اخیر عمده فعالیت های هنری خود شامل بازیگری، نویسندگی، کارگردانی تئاتر و فیلم، همچنین نویسندگی برای شبکه های سیما را در تهران سپری کرده است.

مراحل و نحوه ثبت نام در این کارگاه به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

 

منوی کاربری

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز64
mod_vvisit_counterاین هفته436
mod_vvisit_counterاین ماه3972
mod_vvisit_counterکل بازدیدها472164

تقویم امروز

امروز : چهارشنبه
01. اسفند 1397
14. جمادي‌الثاني 1440
20. فوریه 2019

پیوندها

شبکه خبری برناتئاتر ماتئاتر مقاومت	گروه تئاتر پوشه

پشتیبانی آنلاین

حاضرین در سایت

ما 16 مهمان آنلاین داریم