-->
Get Adobe Flash player

مراسم معارفه مدیران جدید معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دقایقی پیش در تالار رودکی برگزار شد.

به گزارش سایت ایران تئاتر در این مراسم که با حضور "حمید شاه‌آبادی" معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار شد، "حسین پارسایی" طی یادداشتی از هنرمندان شهرستانی، دانشجویان تئاتر و اساتید، هنرمندان جوان و خلاق و ... تشکر کرد.
متن یادداشت وی به شرح زیر است:  
خانم‌ها ـ آقایان ـ همکاران ـ هنرمندان ـ مدیران و مهمانان ارجمند
سلام خوش آمدید

شاید رسم باشد در پذیرش هر مسئولیتی و در آغاز راه از انگیزه، اهداف و برنامه‌ها بگویی و چشم مشتاقان بسیاری را همراه مسئولیت جدید خود کنی و یا هنگامه رفتن آنچه را که سپری شده یاد کنی و در مقایسه حال با گذشته و یا آینده با هم مرور کنیم آنچه را که اتفاق افتاده است و تنها باید امیدوار باشی در حافظه تاریخ فرهنگ و هنر این مرز و بوم به ویژه نزد اهالی هنر ثبت و ضبط شود شاید روزگاری به پاس این ایام از تو به نیکی یاد کنند. همان‌گونه که مسیر متعالی هنر تئاتر برخوردار از تجربیات گرانقدر مدیران و هنرمندان پیشین است و ادامه راه هموار.
به هر روی ایام سپری شده‌اند و هرگاه که در آینه زمان می‌ایستی، خاطرات تلخ و شیرین این ایام را گواهی خواهند داد. دورانی شیرین اما شکننده ـ سخت اما راهگشا و هر چه به خود خیره‌تر می‌شوی، مرور می‌کنی آنچه را با هم و در کنار هم گذراندیم. و این رسم دیرینه پذیرش مسئولیت‌های بزرگ است که در راه توسعه و اعتلاء آن از هیچ کوششی دریغ نخواهی کرد.
توجه به آمال و آرزوهای اهالی هنر برای یک مدیر آگاه و درد آشنا بیش از پیش مسئولیت‌آور است و این کوچکترین خواسته متقاضیان و دست‌اندرکاران عرصه‌های فرهنگی و هنری است و چنین باید استنباط کرد که آنچه امروز به عنوان کارنامه یک مدیر تلقی می‌شود بی‌تردید نتیجه هم‌اندیشی، مشارکت و همراهی هنرمندان همان عرصه است.
و من نیز از این موهبت الهی و لطف سرشار همکاران اداری و صحنه بی‌نصیب نبوده‌ام و این همه را قدر دانم و هرگز این همراهی و همدلی را از یاد نخواهم برد.
چرا که شکر نعمت نعمتت افزون کند. پس بار دیگر سپاسگزار
در پایان چند تشکر و یکی دو آرزو و خدا قوت.
هنرمندان شهرستانی و انجمن هنرهای نمایشی شعب استان‌ها که با صدق و صفای باطنی سبب‌ساز خیلی از فعالیت‌ها شدند و طی این سال‌ها رونق صحنه‌های نمایشی بودند.
هنرمندان جوان و خلاق که در این دوره خوش درخشیدند و امروز  چهره‌های نام‌آور تئاتر کشور هستند. و این جز همت بلند این عزیزان و بسترهای مناسب برای بروز و ظهور آنان نیست.
دانشجویان ـ اساتید و چهره‌های برتر دانشگاهی که در مسیر توسعه و اعتلای تئاتر راهگشا بودند.
هنرمندان حرفه‌ای که با سخت‌ کوشی تمام چراغ صحنه‌های نمایشی شدند.
مجامع بین‌المللی به ویژه دفاتر iTi ـ یونیما و سایر محافل که بیش از پیش در معرفی چهره بین‌المللی تئاتر ایران کوشیدند.
دفتر طرح عمرانی وزارت متبوع که موجب خانه تکانی و نوسازی تالارهای نمایشی شدند.
مراکز و نهادها به ویژه کمیسیون‌ فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جهت ارتقاء بودجه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، حوزه هنری، بنیاد روایت، بسیج هنرمندان و سایر مراکز فرهنگی
اصناف به ویژه خانه تئاتر و دفاتر تخصصی گرایش‌های مختلف نمایشی، دبیران فستیوال‌ها که یار و همراهی صمیمی بودند.
اهل رسانه‌، روزنامه‌ نگاران و منتقدان که آینه تمام نمای این دوران بودند.
10ـ پرسنل سخت‌کوش، مدیران واحد‌ها، معاونین و مشاورین در شوراهای راهبردی و عالی تئاتر کشور
و سر آخر معاونت محترم وقت و به ویژه دکتر حمید شاه‌آبادی به خاطر الطاف و اعتماد بی‌دریغشان در مجموعه همکاران در وزارت متبوع و شخص مقام عالی وزارت.
و اما یک سلام بر همکاران جدیدم در بنیاد فرهنگی و هنری رودکی و تشکر از تلاش‌های ارزنده و مؤثر جناب امیرنیا مدیر عامل این بنیاد و اکنون در مقام مشاور عالی معاونت هنری.
ابراز شادمانی و آرزوی توفیق برای هنرمند محبوب و دوست‌داشتنی حسین مسافر آستانه به عنوان رییس مرکز هنرهای نمایشی
خدایا چنان کن سرانجام کار            تو خشنود باشی و ما رستگار

                                                                                                                                                       والسلام

 

در نخستین روز از برگزاری پنجمین جشنواره استانی تئاتر طراوت، نمایش خروسخوان دلاشوب در دو سانس 17 و 19:30 به اجرا رفت .

به گزارش روابط عمومی جشنواره طراوت ، نمایش خروسخوان دلاشوب به نویسندگی و کارگردانی سید صدرا میرئی و با بازی محمد یوسفی ، علی مقدم ، سید صدرا میرئی و زهرا کریمی نیک به روی صحنه رفت .
راضیه هاشمی مدیر روابط عمومی جشنواره ، ضمن اعلام این خبر افزود : نمایش های جشنواره توسط دو کارشناس تئاتر استان قم ؛ علی فرحناک و احمد سلیمانی فر و همچنین ریحانه سلامت ، از هنرمندان تئاتر استان تهران داوری خواهد شد .
(محمد یوسفی)

هاشمی با تاکید بر این که در دومین روز از جشنواره طراوت نمایش دلقک به کارگردانی سید علی هاشمی نژاد به روی صحنه خواهد رفت عنوان داشت : نمایشگاه عکس تاریخ تئاتر استان قم از دهم تا پانزدهم مرداد ماه در کلبه هنر فرهنگسرای جوان برگزار خواهد شد .

 
 

دومین روز از جشنواره طراوت

دومین روز از برگزاری جشنواره استانی تئاتر طراوت ، با اجرای نمایش دلقک در دو سانس 17 و 19:30 سپری شد . به گزارش روابط عمومی جشنواره طراوت ، نمایش دلقک به نویسندگی پوریا کاکاوند و کارگردانی سید علی هاشمی نژاد و با بازی کمال کلانتر ، بهناز انارکی و صادق مقدسیان به روی صحنه رفت .

دومین روز از برگزاری جشنواره استانی تئاتر طراوت ، با اجرای نمایش دلقک در دو سانس ۱۷ و ۱۹:۳۰ سپری شد .
به گزارش روابط عمومی جشنواره طراوت ، نمایش دلقک به نویسندگی پوریا کاکاوند و کارگردانی سید علی هاشمی نژاد و با بازی کمال کلانتر ، بهناز انارکی و صادق مقدسیان به روی صحنه رفت .

 

راضیه هاشمی مدیر روابط عمومی جشنواره ، ضمن اعلام این خبر افزود : جشنواره طراوت در روز سوم برگزاری ، اجرای نمایش انتظار با بوی نرگس به کارگردانی فاطمه آخوندیان را خواهد داشت .
وی همچنین گفت : نمایشگاه عکس تاریخ تئاتر استان قم از امروز دهم مرداد در کلبه هنر فرهنگسرای جوان آغاز بکار کرد و تا پانزدهم مرداد پذیرای علاقمندان خواهد بود .

 

روابط عمومی پنجمین جشنواره استانی تئاتر طراوت از برگزاری دو کارگاه آموزشی تئاتر در راستای ارتقای کیفی آثار شرکت کننده جشنواره خبر داد.

راضیه هاشمی مدیر روابط عمومی جشنواره ضمن اعلام این خبر عنوان کرد : ورک شاپ کارگردانی تخصصی با حضور استاد آرش دادگر ، بهترین کارگردان تئاتر ایران در سال 1388 ،هجدهم و نوزدم تیر ماه 1389 در فرهنگسرای جوان برگزار خواهد شد .

هاشمی اضافه کرد : مهلت ثبت نام تا تاریخ 15 تیر ماه بوده و ظرفیت ورک شاپ فقط 30 نفر است .

وی همچنین از برگزاری نشست آموزشی تئاتر با حضور دکتر کامیابی مسک ، محقق تئاتر و استاد دانشگاه ، در تاریخ بیست و پنج تیر ماه خبر داد .

مدیر روابط عمومی جشنواره افزود : مهلت ثبت نام برای این نشست تا تاریخ 23 تیر ماه و ظرفیت آن 50 نفر خواهد بود .

هاشمی تاکید کرد : به دلیل محدودیت ظرفیت کلاس ها اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام نمایند و علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام با شماره تلفن 09369661603 تماس حاصل نمایند.

 

احمد شریفی فرد دبیر خانه طراوت ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : در مجموع 1500 متن به دبیر خانه این جشنواره ارسال شده بود که بعد از بازخوانی توسط آقایان رحمت امینی ، محمدرضا الوند و ایوب آقاخانی مجموعا 50 متن مورد تایید قرار گرفت که خوشبختانه خانه طراوت با 3 متن برگزیده دارای بیشترین سهمیه شهرستانی این جشنواره بود .

احمد شریفی فرد ادامه داد  : نمایش های نانوا هم جوش شیرین می زند بیچاره فرهاد به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاهمردی ، خروسخوان دلاشوب به نویسندگی و کارگردانی سید صدرا میرئی و نمایش مرد مقابل به کارگردانی وحید بیات برای حضور در مرحله بازبینی این جشنواره انتخاب شده اند .

شریفی ضمن آرزوی موفقیت برای این سه گروه ابراز امیدواری کرد : تمام اعضای خانه برای حضور پر قدرت در جشنواره ملی جوان ایرانی تلاش کنند تا افتخاری ماندگار برای این تشکل ثبت گردد .

 

رئیس انجمن هنرهای نمایشی :
      جشنواره طراوت ، نویدی برای روشن نگه داشتن تئاترقم است

در راستای برگزاری پنجمین جشنواره استانی تئاترطراوت ، نخستین نشست هم اندیشی کمیته اجرایی و کارگردانان شرکت کننده در جشنواره با حضور رضا ابوذر رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار شد .

رضا ابوذرضمن ابراز خرسندی  از میسر شدن اهداف ترسیم شده اش مبنی بر جوانگرایی در عرصه تئاتر با برگزاری  این جشنواره اظهار داشت : اینکه این جشنواره از مدیرانش تا همه شرکت کنندگانش را جوانان تشکیل می دهند مایه امید برای آینده تئاتر استان است .

وی پیرامون انتخاب متن کارگردانان تاکید کرد : بهتر است متنی استفاده شود که معنا و مفهوم داشته باشد و تماشاچی از آن درس بگیرد و باید برای تماشاچی ارزش قائل بود و هر متنی را انتخاب کرد .

رئیس انجمن هنرهای نمایشی  در پایان سخنانش تصریح کرد : جشنواره ی طراوت نویدی برای روشن نگه داشتن تئاتر استان است.

محمدرضا شاهمردی دبیر این جشنواره نیز در ادامه نشست گفت : جشنواره  از ترکیب خوبی در میان شرکت کنندگان اعم از با تجربه ها تا جوانان و همچنین نیروهای کنار رفته از تئاتر  برخوردار است که منجر به رقابت خوب بین همه گروه ها می شود و این ویژگی منحصر به فرد جشنواره ماست .

این نشست با پرسش و پاسخ های کارگردانان  به پایان رسید .

 

منوی کاربری

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز216
mod_vvisit_counterاین هفته1507
mod_vvisit_counterاین ماه8335
mod_vvisit_counterکل بازدیدها421021

تقویم امروز

امروز : يكشنبه
06. خرداد 1397
12. رمضان 1439
27. می 2018

پیوندها

شبکه خبری برناتئاتر ماتئاتر مقاومت	گروه تئاتر پوشه

پشتیبانی آنلاین

حاضرین در سایت

ما 14 مهمان آنلاین داریم